Altany uratowane.

W Sejmie odbyła się dyskusja nad obywatelskim projektem ustawy o zmianie ustawy- prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw- proponowane zmiany maja na celu doprecyzowanie zapisów prawa budowlanego.

Świdnicka poseł Teresa Świło brała udział w pracach nad ustawą, która w istotny sposób wpłynie na działkowców. Udało się uniknąć sporych problemów dotyczących uprawiających ogródki działkowe.

Gdyby orzeczenie Naczelnego Sądu Administracyjnego weszło w życie, wiązałoby się to z rozbiórką wszystkich obiektów wybudowanych na działkach. Na szczęście parlamentarzyści zareagowali na czas.
W zmienionym projekcie uchwały zawarto regulacje, które dotyczą wprowadzania definicji altany ogrodowej, legalizacji obiektów budowlanych wybudowanych na terenie rodzinnych ogrodów działkowych.
– Proponowane zmiany mają na celu doprecyzowanie zapisów prawa budowlanego w zakresie regulacji odnoszących się do budownictwa na ogródkach działkowych oraz zabezpieczenie działkowców przed negatywnymi konsekwencjami dotychczasowych uchybień legislacyjnych, na które wskazano w orzeczeniu NSA, co jest związane z nową wykładnią przepisu dotyczącego definicji altany – mówi poseł Teresa Świło.

Działkowcy nie będą musieli uiszczać żadnych opłat. W przypadku altan, które miały ulec rozbiórce postępowania zostaną umorzone, natomiast tam gdzie zapadła już ostateczna decyzja o rozbiórce będzie ona wygaszona.

Wprowadzone zmiany dotyczą 900 tysięcy działkowców w Polce.
Było to drugie czytanie przedmiotowej ustawy i w związku ze zgłoszonymi poprawkami podczas drugiego czytania, projekt ponownie trafi do Komisji Infrastruktury

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.