Dla poprawy zdrowia u dzieci – basen w Witoszowie ma już wykonawcę

W siedzibie Urzędu Gminy Świdnica w środę 7 grudnia odbyło się podpisanie umowy z wykonawcą inwestycji w Witoszowie Dolnym, gdzie przypominamy – ma powstać basen.

Jesteśmy gotowi do budowy kolejnego basenu – deklarował prezes spółki Stanisław Tomkiewicz z Pre-Fabrykat. Obecnie dobiega końca jedna z 12 dużych budów, które od 2003 r. – dodaje.

Podejmując decyzje o budowie basenu, kierowaliśmy się przede wszystkich badaniami postawy ciała w klasach I, przeprowadzonymi w latach 2013 i 2014 r. Wykryły one liczne nieprawidłowości w budowie i sylwetce ciała dzieci. Wobec takiej diagnozy pytaniem nie było czy budować basen, tylko gdzie? Zależy nam także na tym, aby każdy uczeń opuszczający gminną placówkę oświatową potrafił pływać. Stąd też uczniowie z wszystkich gminnych szkół będą dowożeni na basen w Witoszowie Dolnym- podkreślała wójt gminy Teresa Mazurek.

Projekt obejmuje rozbudowę budynku łącznika w celu wydzielenia dwóch pracowni (przyrodniczej i matematycznej), rozbudowę kompleksu sportowego działającego przy szkole poprzez budowę nowej krytej pływalni oraz wielofunkcyjnego boiska. Istotnym elementem przedsięwzięcia jest również wyposażenie dwóch określonych wyżej pracowni w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne, także dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Sale dydaktyczne zlokalizowane zostaną w parterowym budynku łączącym gimnazjum z przyszkolną halą sportową. Budynek basenu będzie trzybryłowym obiektem, na który składa się parterowa hala pomieszczeń basenowych oraz dwie niższe parterowe części zaplecza hali basenowej przylegające do głównej hali basenowej i istniejącej hali sportowej. Obiekt będzie połączony łącznikiem z gimnazjum. W ramach projektu planuje się także wyposażyć pływalnię, wykonać niezbędne zagospodarowanie terenu oraz wybudować wielofunkcyjne boisko dostosowane do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, tenis. Realizacja tego przedsięwzięcia poprawi warunki nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i wychowania fizycznego. Umożliwi także zastosowanie w szerszym zakresie w procesie kształcenia indywidualnego podejścia do ucznia, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Wartość projektu to prawie 17 milionów złotych.

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.