Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku serdecznie zaprasza na Dzień Kolejarza!

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku serdecznie zaprasza na Dzień Kolejarza!

Już wkrótce jeden z najważniejszych dni w kalendarzu Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, 25 listopada – Dzień Kolejarza. Nie Dzień Lokomotyw, Dzień Parowozów, ale właśnie Kolejarzy. Ludzi, którzy tworzą i tworzyli kolei….

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku serdecznie zaprasza  Państwa do wspólnych obchodów, które uświetni przejazd Muzealnego Pociągu Specjalnego KOLEJARZ na trasie Jaworzyna Śl. – Legnica – Jaworzyna Śl. w dniu 26 listopada 2016,  który poprowadzi zabytkowa polska lokomotywa parowa TKt48-18.
https://muzeumtechniki.pl/3618-2/

Zapraszamy do rezerwacji!

Oprócz możliwości spotkania oko w oko z dawną techniką kolejową w najlepszym wydaniu, będzie to też okazja do spotkania się z ludźmi, którzy za tym wszystkim stoją, maszynistami, mechanikami, rewidentami, konduktorami. Słowem – wszystkimi tymi, dzięki którym będzie mogła odbyć się ta epicka podróż.

Przy tej okazji zapraszamy do wysłuchania audycji radiowej Ocalić od zapomnienia o naszych kolejarzach- braciach Gryzgot
http://www.radiowroclaw.pl/articles/view/50153/OCALIC-OD-ZAPOMNIENIA-Dla-nich-wszystko-zaczyna-i-konczy-sie-na-kolei
Z tematyką pracy kolejarzy jest również związany wydany kalendarz na 2017 rok przez Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, w którym zdjęcia przedstawiają maszynistów i pomocników przy pracy, wykonane zostały zarówno tradycyjną techniką analogową jak i aparatami cyfrowymi, zdjęcia barwne i monochromatyczne.
https://muzeumtechniki.pl/kalendarz-2017-konkurs-rozstrzygniety/

Wszystkich, którzy nie będą mogli wziąć udziału w przejeździe pociągu zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku, które posiada jedną z największych w tej części Europy kolekcji zabytkowego taboru kolejowego. Na odwiedzających Muzeum czekać będą Przewodnicy, którzy w zajmujący i kompetentny sposób oprowadzą po naszej unikatowej kolekcji.

Do zobaczenia!
Zespół Muzeum

fot.  Marcin Brzomiński

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.