Wzmożone kontrole policji w Andrzejki

Od 6.00 w sobotę do 6.00 w niedzielę, świdniccy policjanci na drogach naszego powiatu prowadzić będą akcję prewencyjną pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki – Andrzejki”.

Działania funkcjonariuszy ukierunkowane będą na skontrolowanie maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu lub podobnie działających środków.

– Celem prowadzonych działań będzie wyeliminowanie z ruchu kierujących po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka i zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych powodowanych przez tę kategorię uczestników ruchu drogowego – mówi nadkomisarz Robert Topolski, z wydziału prewencji KPP w Świdnicy.

Podczas wzmożonych kontroli policjanci sprawdzą także, stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego stan techniczny pojazdów

Świdniccy policjanci apelują o trzeźwą jazdę. Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.

– Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. Nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury. To wszystko powoduje, że nie powinniśmy wsiadać za kierownicę – dodaje nadkomisarz.

Konsekwencje postępowania na drodze nietrzeźwych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego.