19.8 C
Świdnica
piątek, 26 czerwca, 2026
ttsudety_cien_600
ttsudety_cien_600
ttsudety_cien_600
ttsudety_cien_600
Strona główna Kultura Sezon kulturalny 2015/2016 rozpoczęty (Foto)

Sezon kulturalny 2015/2016 rozpoczęty (Foto)

Sezon kulturalny 2015/2016 rozpoczęty (Foto)

Wczoraj rozdano nagrody Prezydenta Miasta Świdnicy za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Uroczystość odbyła się w świdnickim teatrze. Tym samym rozpoczęto nowy sezon kulturalny 2015/2016. Gospodyniami wieczoru były dyrektorka Świdnickiego Ośrodka Kultury Anna Rudnicka i jej zastępczyni Bożena Kuźma. Statuetki i tytuły „Mecenasa Kultury ” otrzymały trzy przedsiębiorstwa: Bel-Pol, Sonel, Anna Szywała-firma szkoleniowo-doradcza.

Nagrody za twórczość artystyczną powędrowały do pisarza Ryszarda Latko, plastyka Ryszarda Kukli, prawnika Tomasza Grudzińskiego. Odznaki „Zasłużony dla kultury polskiej” odbierały Bożena Kuźma, Halina Szymańska i Elżbieta Dudziak. Ze swoim recitalem „Widzialność marzeń” wystąpiła aktorka Beata Rybotycka. Po uroczystości został zaprezentowany album „By czas nie zatarł i niepamięć”… Teatr w Świdnicy 1945-1952”, którego autorem jest Andrzej Dobkiewicz. W promocji tej książki brała udział posłanka Teresa Świło.

Zdjęcia i tekst : Anna Buczkowska

Spodobało Ci się, masz swoje zdanie na ten temat? Skomentuj.

Ta strona używa Akismet do redukcji spamu. Dowiedz się, w jaki sposób przetwarzane są dane Twoich komentarzy.