Włamał się, ukradł samochód i jeździł nim pijany

SONY DSC

Żarowscy policjanci zatrzymali 44- letniego mężczyznę, który nietrzeźwy kierował samochodem pochodzącym z kradzieży. Okazało się również, że mieszkaniec powiatu świdnickiego posiada czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje Sąd.

W piątek 6 października dwóch funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Żarowie  po zakończonej służbie jadąc prywatnym samochodem zauważyło, skradziony pojazd marki Daewoo Nexia, od razu podjęli za nim pościg. Pojazd ten skutecznie zatrzymali. 

O zatrzymaniu poinformowali oficera dyżurnego, który na miejsce niezwłocznie skierował patrol policji. – W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli woń alkoholu z ust. Badanie wykazało blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie – mówi Magdalena Ząbek, rzecznik KPP w Świdnicy. – Funkcjonariusze szybko ustalili również, że mężczyzna posiada aktualny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi – dodaje.

Po sprawdzeniu, okazało się, ze pojazd został skradziony podczas włamania do garażu na terenie Żarowa. Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło w tym samym dniu w godzinach porannych. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia. 44- latek usłyszał już zarzuty w tej sprawie.  

Jak się okazało, mężczyzna już wcześniej był karany i pozbawiony wolności za przestępstwa w warunkach recydywy, dlatego teraz zarzut usłyszał w recydywie podwójnej, co zwiększa zarówno wymiar minimalnej jak i górnej granicy kary – tłumaczy rzecznik.

Za czyny których się dopuścił Sąd może orzec nawet do 15 lat pozbawienia wolności.